Stříhání drápků

Pejskům  ať chceme, nebo nechceme, rostou drápky a je nutné tento růst drápků pravidelně kontrolovat. Venkovní pejsci si drápky většinou obrousí sami, ale stejně je vhodné drápky kontrolovat, protože první prst, palec, bývá delší a navíc bývá opravdu špičatý a ostrý a je dobré jej pokrátit. Na zadních nohou můžou být také palce, které ve většině případů nebývají při kostřené a říká se jim paspárek, nebo vlčí dráp. I tyto paspárky je nutné kontrolovat a pravidelně krátit. U pejsků, kteří žijí s námi v domácnosti radím kontrolovat a krátit  všechny drápky, aby nepřerůstaly. 

Jak poznáte, že má pejsek přerostlé drápky? Pokud postavíte pejska na podložku a stojí v klidu, měl by mít mezi drápky a podložkou 1 - 2 mm mezírku. Pokud se drápky podložky začínají dotýkat, je čas na jejich pokrácení. 

Někdy se mi stává, zvláště u pejsků, kteří chodí po delší době na úpravu srsti, že  jejich drápky jsou tak mohutně přerostlé, že se začínají stáčet bokem, protože již nemají dost místa, ale stáčí se i s prstem psa, a tak se křiví i prsty. Pokud se pejsek nechá s takovými drápy delší dobu chodit, může se stát, že taková křivice prstíků je již nenávratná. Nechci domyslet, jak to pejska asi musí bolet.  Na zastřižení drápků nemusíte chodit jenom při úpravě celkové, ale můžete přijít i mezi úpravami a ráda Vašemu pejskovi pomůžu.

Kontaktní informace

Jarmila Kašparová Vzdělávací studio a salon:
Dobrovského 2366, (Výzkumný ústav Bramborářský, budova B, přízemí)
Havlíčkův Brod
580 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Privát: Mírovka 84 Havlíčkův Brod, 580 01